Panasonic 100 μF Capacitor 200 V dc, Radial, Through Hole - ECA2DM101 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 867-6712Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: ECA2DM101
Capacitance
100μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
1.2mA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications
Capacitance
100μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
1.2mA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
8%