Panasonic 2200 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - ECA0JHG222 Radial Lead
Номер на артикул на RS: 727-0622Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: ECA0JHG222
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Детайли за продукта
NHG Series
Radial lead type
High reliability
Long life
Low impedance
High ripple current
Applications
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Спецификации
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%