Panasonic 300V 300mA, Silicon Junction Diode, 2-Pin SMini2 F5 B DA2JF2300L
Номер на артикул на RS: 168-3711Марка: Panasonic№ по каталога на производителя: DA2JF2300L
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
SMini2 F5 B
Maximum Continuous Forward Current
300mA
Peak Reverse Repetitive Voltage
300V
Diode Configuration
Single
Diode Type
Silicon Junction
Pin Count
2
Maximum Forward Voltage Drop
1.25V
Number of Elements per Chip
1
Diode Technology
Silicon Junction
Peak Reverse Recovery Time
400ns
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current
3A
Страна на произход
Malaysia
Детайли за продукта
Small Signal Switching Diodes, DA Series, Panasonic
Diodes and Rectifiers, Panasonic
Запитване за цена
Each (On a Reel of 3000) (ex VAT)
Запитване за цена
Спецификации
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
SMini2 F5 B
300mA
300V
Diode Configuration
Single
Diode Type
Pin Count
2
Maximum Forward Voltage Drop
1.25V
Number of Elements per Chip
1
Diode Technology
Peak Reverse Recovery Time
400ns
3A