Nexperia PTVS58VS1UR,115 1-Element Uni-Directional TVS Diode, 400 W, 2-Pin SOD-123
Номер на артикул на RS: 791-9043Марка: Nexperia№ по каталога на производителя: PTVS58VS1UR,115
brand-logo
Преглед на всички в TVS диоди
Технически документи
Спецификации
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
64.4V
Mount Type
Surface
Package Type
SOD-123
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
58V
Pin Count
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
400W
Clamping Voltage VC
93.6V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Test Current It
1mA
Maximum Peak Pulse Current Ippm
4.3A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
1.1mm
Length
2.8mm
Standards/Approvals
No
Series
PTVS
Maximum Reverse Leakage Current
100nA
Automotive Standard
AEC-Q101
Детайли за продукта
PTVSxS1 Series, 400W Transient Voltage Suppressors, Nexperia
400W Unidirectional Transient Voltage Suppressor (TVS) in a SOD123W small and flat lead low-profile Surface-Mounted Device (SMD) plastic package, designed for transient overvoltage protection.
Transient Voltage Suppressors, Nexperia
Click here to find out more
Преглед на всички в TVS диоди
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
Спецификации
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
64.4V
Mount Type
Surface
Package Type
SOD-123
58V
Pin Count
2
400W
Clamping Voltage VC
93.6V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Test Current It
1mA
4.3A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
1.1mm
Length
2.8mm
Standards/Approvals
No
Series
PTVS
100nA
Automotive Standard
AEC-Q101
Детайли за продукта