Microchip 1200 V 15 A Schottky Barrier Schottky TO-247 MSC015SDA120B
Номер на артикул на RS: 241-2086Марка: Microchip№ по каталога на производителя: MSC015SDA120B
Product Type
Schottky Barrier
Mount Type
Through Hole
Package Type
TO-247
Maximum Continuous Forward Current If
15A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
1200V
Series
MSC0
Rectifier Type
Schottky
Maximum Forward Voltage Vf
1.8V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
75A
Maximum Operating Temperature
175°C
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Изберете тип опаковка
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична ценаPer Опаковка
Product Type
Schottky Barrier
Mount Type
Through Hole
Package Type
TO-247
15A
1200V
Series
MSC0
Rectifier Type
Schottky
Maximum Forward Voltage Vf
1.8V
Minimum Operating Temperature
-55°C
75A
Maximum Operating Temperature
175°C