Microchip AT17LV010A-10PU, 1 MB EEPROM 8-Pin PDIP 2 Wire
Номер на артикул на RS: 177-1924Марка: Microchip№ по каталога на производителя: AT17LV010A-10PU
brand-logo
Преглед на всички в EEPROM
Технически документи
Спецификации
Memory Size
1MB
Product Type
EEPROM
Interface Type
2 Wire
Package Type
PDIP
Mount Type
Through Hole
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
10MHz
Minimum Supply Voltage
3V
Number of Bits per Word
1
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
3.3mm
Length
9.27mm
Standards/Approvals
No
Series
AT17LVxxxA
Data Retention
90year
Supply Current
5mA
Automotive Standard
No
Number of Words
Страна на произход
Philippines
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Изберете тип опаковка
Изберете тип опаковка
количествоЕдинична цена
Технически документи
Спецификации
Memory Size
1MB
Product Type
Interface Type
2 Wire
Package Type
PDIP
Mount Type
Through Hole
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
10MHz
Minimum Supply Voltage
3V
Number of Bits per Word
1
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
3.3mm
Length
9.27mm
Standards/Approvals
Series
AT17LVxxxA
Data Retention
90year
Supply Current
5mA