MCB C52TF1000JB, 100 Ω 900 W Ceramic Chassis Mount Resistor ±5 %
Номер на артикул на RS: 170-8655Марка: MCB№ по каталога на производителя: C52TF1000JB
brand-logo
Технически документи
Спецификации
Brand
MCB
Resistance
100Ω
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
900W
Series
C52T
Package/Case
Tubular
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Ceramic
Termination Style
TF or TN Terminal
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
450°C
Standards/Approvals
RoHS
Страна на произход
France
Детайли за продукта
Reinforced Power resistor - C52T Series 900W
Reinforced winding power resistors
Very high dissipation, energy absorption and overloads
Wide temperature range: -55°C to +450°C
Запитване за цена
Each (In a Box of 10) (ex VAT)
Запитване за цена
Each (In a Box of 10) (ex VAT)
Спецификации
Brand
MCB
Resistance
100Ω
Product Type
Chassis Mount Resistor
Power Rating
900W
Series
C52T
Package/Case
Tubular
Tolerance
±5 %
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Ceramic
Termination Style
TF or TN Terminal
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
450°C
Standards/Approvals
RoHS
Страна на произход
France
Детайли за продукта