Littelfuse 5.0SMDJ18A, Uni-Directional TVS Diode, 5000W, 2-Pin DO-214AB
Номер на артикул на RS: 171-9557Марка: Littelfuse№ по каталога на производителя: 5.0SMDJ18A
brand-logo
Преглед на всички в TVS диоди
Технически документи
Спецификации
Diode Configuration
Single
Direction Type
Uni-Directional
Maximum Clamping Voltage
29.2V
Minimum Breakdown Voltage
20V
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
DO-214AB
Maximum Reverse Stand-off Voltage
18V
Pin Count
2
Peak Pulse Power Dissipation
5000W
Maximum Peak Pulse Current
172A
ESD protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Minimum Operating Temperature
-65 °C
Dimensions
7.11 x 6.22 x 2.41mm
Maximum Operating Temperature
+150 °C
Test Current
1mA
Width
6.22mm
Maximum Reverse Leakage Current
100µA
Height
2.41mm
Surge Current Rating
300A
Length
7.11mm
Click here to find out more
Преглед на всички в TVS диоди
Информацията за складовите наличности временно не е налична.
Запитване за цена
Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Изберете тип опаковка
Запитване за цена
Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Изберете тип опаковка
Спецификации
Diode Configuration
Single
Direction Type
Uni-Directional
Maximum Clamping Voltage
29.2V
Minimum Breakdown Voltage
20V
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
DO-214AB
18V
Pin Count
2
Peak Pulse Power Dissipation
5000W
Maximum Peak Pulse Current
172A
ESD protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Minimum Operating Temperature
-65 °C
Dimensions
7.11 x 6.22 x 2.41mm
Maximum Operating Temperature
+150 °C
Test Current
1mA
Width
6.22mm
100µA
Height
2.41mm
Surge Current Rating
300A
Length
7.11mm