KOA 33 Ω Ceramic Resistor 2 W 10 % PCF2C330K
Номер на артикул на RS: 178-6290Марка: KOA№ по каталога на производителя: PCF2C330K
Resistance
33Ω
Power Rating
2W
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
UL, EU
Width
7mm
Length
19mm
Temperature Coefficient
-1500 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm
Страна на произход
Japan
Resistance
33Ω
Power Rating
2W
Resistor Type
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
UL, EU
Width
7mm
Length
19mm
Temperature Coefficient
-1500 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm